Słowniki rozpoznań

Słowniki rozpoznań

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

System Patomorfolog wyposażony jest w rozbudowany system słowników i schematów rozpoznań, które przyspieszają i ułatwiają pracę. W tym artykule opisany jest system słowników.

 

System słowników pozwala na ustalenia przez użytkownika zestawu tekstów, które mogą być później wykorzystane w wielu miejscach programu. Użytkownik zamiast wpisywać wielokrotnie te same sformułowania (np. w opisie rozpoznań) może dodać je do słownika i wykorzystać w przyszłości.

 

System słowników charakteryzuje się następującymi cechami:

  • Słowniki dostępne są w większości pól tekstowych programu a każde z nich posiada swój własny słownik.
  • Użytkownik może używać wspólnego słownika z innymi użytkownikami, może używać swojego (prywatnego) słownika lub też może używać obu.
  • System Patomorfolog jest dostarczany z wbudowanym zestawem sformułowań słownikowych. Użytkownik może używać dostarczanych słowników, dokonać w nich zmian lub też usunąć dostarczone słowniki i tworzyć własne zestawy (od zera).
  • Ponieważ zakłady patomorfologii wielokrotnie używają wewnętrznych skrótów oznaczających rozmaite rozpoznania, system Patomoroflog pozwala na zapisanie skrótu wraz z odpowiadającycm mu pełnym tekstem i wyszukiwanie pozycji słownikowych po tym skrócie.
  • Sformułowania słownikowe dostępne są dla użytkownika w postaci listy lub też w postaci pomocniczego pola dialogowego pozwalającego na wpisanie z klawiatury właściwego skrótu.
  • System Patomorfolog może zostać skonfigurowany w taki sposób, aby automatycznie dodawał skróty rozpoznań do pola słów kluczowych ułatwiając w przyszłości wyszukiwanie określonych badań.
  • Wszystkie funkcje związane z obsługą słowników dostępne są w postaci menu podręcznego oraz w postaci skrótów klawiaturowych przyspieszających pracę.

 

Klienci o Patomorfologu

zestawienia-badan-i-szybkie-fakturowanie.png