Patomorfolog Sign

Patomorfolog Sign

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Na początku roku, system Patomorfolog został wzbogacony w dodatkowy moduł - Patomorfolog Sign - służący do zautomatyzowanego podpisywania rozpoznań kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Od tej chwili, podpisanie kilkuset wyników, umieszczenie ich na serwerze i udostępnienie klientom za pośrednictwem modułu WEB to kwestia kilku minut.

Jak działa moduł Patomorfolog Sign?

Schemat działania modułu jest następujący:

1. Pracownik odpowiedzialny za podpisanie wyników kwalifikowanym podpisem elektronicznym odfiltrowuje badania które mają zostać podpisanie (czytaj objaśnienia u dołu strony) i wciska przycisk Generuj, co powoduje automatycznie wygenerowanie wyników badań w postaci plików PDF o takim samym wyglądzie jak dokumenty drukowane na papierze (czytaj objaśnienia u dołu strony)

2. Po wygenerowaniu plików PDF z wynikami, pracownik uruchamia program podpisujący dokumenty. Cały proces podpisywania jest zautomatyzowany.

3. Podpisane elektronicznie dokumenty zostają automatycznie przeniesione do kolejki do wysłania na serwer.

4. Program całkowicie automatycznie wysyła dokumenty na serwer www, gdzie mogą zostać odczytane przez klienta.

patomorfolog-sign

 

Objaśnienia

Ad 1a. Program pozwala na odfiltrowanie badań, które jeszcze nie zostały podpisane i/lub wysłane lub też od chwili ich podpisania zostały zmodyfikowane i dokument z wynikiem musi zostać wygenerowany i podpisany ponownie.

Ad 1b. Program pozwala na opatrzenie dokumentu adnotacją: "dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, nie wymaga odręcznego podpisu ani pieczęci" lub podobnegą.

Ad 2a. Generowanie dokumentów do podpisu jest automatyczne i trwa około jednej sekundy na dokument.

Ad 2b. Uruchomienie podpisywania dokumentów wymaga podania PINu osoby będącej w posiadaniu podpisu. Proces jest całkowicie zgodny z wymaganiami ustawowymi.

Ad 3. Proces jest całkowicie automatyczny

Ad 4. Proces jest całkowicie automatyczny

Klienci o Patomorfologu

sprawnie-dzialajace-laboratorium.png