Obsługa wypożyczeń materiałów diagnostycznych

Obsługa wypożyczeń materiałów diagnostycznych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W praktyce wielokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy zakład patomorfologii musi wypożyczyć materiał diagnostyczny (kasetkę czy preparat) na zewnątrz, do innego zakładu. Przyczyny mogą być różne: konsultacja zewnętrzna, pacjent zmienił lekarza prowadzącego i/lub szpital... Wielokrotnie wypożyczone materiały nie wracają do zakładu a często sami wypożyczający nie są pewni czy określony materiał mają.

Najmniej przyjemną rzeczą może być tłumaczenie klientowi, że materiał zaginął. Zakłady patomorfologii radzą sobie z problemem na różne sposoby. Najczęściej prowadzą zeszyt wypożyczeń.

Patomorfolog przychodzi tu z pomocą, oferując mechanizmy, które nadzorują wypożyczenia materiałów. Dzięki temu, informacja o wypożyczeniu jest przypisana na stałe do określonego badania i zarejestrowanego materiału. Również automatycznie rejestrowane są daty wypożyczeń, osoby uczestniczące oraz wypożyczający. Dzięki temu, informacja o wypożyczeniach zebrana jest w jednym miejscu a pracownicy zakładu patomorfologii mogą natychmiast do niej dotrzeć.

Klienci o Patomorfologu

natychmiastowy-dostep-do-analiz.png