Dobry program dla laboratorium

Dobry program dla laboratorium

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Miesięcznik patologa - styczeń 2011

 

Dobry program do obsługi laboratorium jest niezmiernie ważny. Tego nikomu nie trzeba tłumaczyć. Dobry program dla laboratorium będzie obsługiwał nie tylko badania, ale pomoże zapanować nad innymi kwestiami. Przecież wystawianie faktur, monitorowanie płatności czy tworzenie raportów jest nie mniej istotne.

Ostatnio pojawił się na rynku nowy program, dzięki któremu Wasze laboratorium może wejść w nowy wymiar pod warunkiem, że jest to laboratorium patologiczne lub patomorfologiczne.

Patomorfolog, bo o nim mowa, to program który w obecnej wersji jest idealny do obsługi histopatologii, cytologii, cytologii ginekologicznej i genetyki molekularnej. Statystyka, zestawienia, raporty i analizy to jego chleb powszedni, podobnie jak fakturowanie, monitoring należności czy eksport badań do SIMP.

To ostatnie będzie szczególnie cenne dla cytologów, którzy wykonują badania w ramach SIMP - System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki. Centralne systemy medyczne NFZ udostępniają bowiem stronę WEB na której należy zapisać każde badanie i wynik. Dzięki temu, że opisywany program został wyposażony w funkcje eksportu, pracownicy laboratorium oszczędzą mnóstwo czasu nie musząc przepisywać wyników do powolnego systemu, ale wykonają eksport setek badań kilkoma kliknięciami myszki.

Również kwestie bezpieczeństwa nie budzą zastrzeżeń, ponieważ program wyposażono w liczne zabezpieczenia oraz możliwość definiowania poziomów uprawnień z poziomu administratora. Dzięki temu każdy pracownik laboratorium będzie miał dostęp dokładnie do tych funkcji, do których powinien.

Testowaliśmy program dłuższy czas i możemy potwierdzić, że pomoże on usprawnić pracę każdego laboratorium. Jesteśmy przekonani, że każdy patolog czy cytolog będzie z niego zadowolony.

Klienci o Patomorfologu

pacjent-odczytuje-wyniki-przez-internet.png