Ustawienia użytkownika
Ustawienia użytkownika
Aktualizacja (piątek, 03 marca 2017 21:58)
Ustawienia użytkownika
Użytkownik ma możliwość skonfigurowania niektórych opcji systemu w sposób odpowiadający jego preferencjom. Opcje te dostępne są w menu Ustawienia -> Ustawienia użytkownika
Uzytkownik ma możliwość skonfigurowania:
- wyglądu programu,
- zachowania programu,
- opcji drukowania,
- opcji związanych z podpisem elektronicznym
Wygląd programu:
Opcja "Wielkość czcionki w programie" umożliwia indywidualne dostosowanie wielkości liter używanych podczas pracy z programem oraz drukowanie wyników z wybraną czcionką. Zalecana wielkość liter to 10, można stosować czcionkę wielkości mniejszej czyli 8 lub większej 12. Czcionka o rozmiarze powyżej 10 punktów może spowodować, że wyglą programu stanie się mniej czytelny.
Opcja "Stosowana czcionka" umożliwia wybranie rodzaju czcionki, zalecanym jest używanie czcionki Tahoma
Opcja "Przyciemniaj tło podczas edycji ekspertyzy" pozwala na zaciemnienie obszaru za oknem w którym odbywa się edycja badania.
Zachowanie programu:
- Opcja Szukaj badań wg służy ustaleniu, wg jakiego numeru użytkownik będzie najczęściej wyszukiwał badania. Po ustawieniu tej opcji, program sam ustawi oczekiwaną opcję w oknie wyszukiwania (czytaj artykuł "Łatwe i szybkie wyszukiwanie badań").
- Opcja Szukaj pacjentów wg służy do ustawienia kolejności w jakiej program będzie pytał użytkownika o dane pacjenta podczas dodawania badania.
- Włączenie opcji Informuj mnie o przekroczeniach spowoduje, że podczas startu programu użytkownik otrzymuje informację o badaniach z przekroczonym czasem na ich wykonanie. Sposób kwalifikowania badań do grupy z przekroczonym terminem zależny jest od konfiguracji systemu. Czytaj o opcjach konfiguracji przekroczeń.
- Opcja pozwala ustawić ilość badań określonego typu wyświetlanych na liście. Uwaga! Wybranie zbyt dużej liczby badań spowoduje, że system zacznie działać wolniej.
- Użytkownik podczas edycji badań ma możliwość wyboru tekstu ze słownika. Podczas pracy może korzystać ze słownika prywatnego, wspólnego z innymi użytkownikami lub obu. Czytaj jak używać słowników.
- W sytuacji, gdy wydawca systemu Patomorfolog będzie chciał przekazać użytkownikom ważne informacje na temat nowości lub zmian w programie, będą się one pojawiały w dodatkowym oknie przy starcie programu. Użytkownik ma możliwość wyłączenia tych powiadomień, jednak najprawdopodobniej nie będzie świadom istotnych zmian w systemie. Wyłączenie powiadomień o nowościach nie dotyczy informacji krytycznych dla działania i użytkowania systemu.
Opcja Domyslnie szukaj skierowania wg pola pozwala na zdefiniowanie zachowanie mechanizmu importu skierowań złożonych przez klientów w module WEB.
Drukowanie:
System pozwala na określenie rozmiarów marginesów strony wydruku. Uwaga! Nieuważna zmiana rozmiarów marginesów może spowodować, że część wyniku nie zostanie wydrukowana.
Dodatkowo, system pozwala na określenie domyślnie stosowanego rozmiaru papieru podczas wydruku ekspertyzy oraz decyzji, co robić w sytuacji gdy ekspertyza nie mieści się na wybranym formacie wydruku.
Dodatkowo, użytkownik ma możliwość zmiany kolorystyki nagłówków i podświetleń na wydruku. Uwaga! Nieuważna zmiana kolorystyki może spowodować nieoczekiwane efekty.
Jeżeli użytkownik zdecyduje się na używanie różnych rozmiarów papieru, może też skonfigurować swoje ustawienia, tak aby system automatycznie wybierał właściwą drukarkę i / lub podajnik papieru, kierując wydruk na określone urządzenie.
Zwyczajowo, wydruki wykonywane z systemu opatrzone są logo zakładu patomorfologii. Użytkownik ma możliwość zdefiniowania nadrukowywanego logo, przez wybór właściwego pliku z dysku komputera. Ma też możliwość włączenia i wyłączenia nadrukowywania logo w sytuacji, gdy jest to niepożądane.
Uwaga!
1. Wybór opcji nadrukowywania logo na wynikach nie jest skuteczny, jeżeli w ustawieniach ZOZu do którego kierowany jest dany wydruk zostanie wybrana opcja zabraniająca nadruku logotypów.
2. Administrator systemu ma możliwość zdalnego załadowania logo na komputer użytkownika (czytaj)
Kody kreskowe - określa automatyczną ilość drukowanych kodów kreskowych dla poszczególnych typów badań. Wydruk etykiet następuje w momencie zapisu nowego badania.
W zależnościu od oczekiwań użytkownika, raporty (zestawienia) wykonywanych badań mogą zawierać lub nie zawierać informacji o cenach. W zależności od wyboru użytkownika, system może za każdym razem bez pytania drukować informacje o cenach, za każdym razem je pomijać lub też pytać użytkownika o decyzję.
Podpis elektroniczny:
System Patomorfolog pozwala korzystać z certyfikatów podpisu elektronicznego zapisanych w magazynie systemu Windows. Użytkownik ma możliwość wyboru używanego przez siebie certyfikatu oraz wyboru miejsca, w którym podpisany dokument będzie zapisywany
« poprzednia |
---|