Możliwość zlecania badań przez internet

Możliwość zlecania badań przez internet

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Brak czasu, to największa bolączka wszystkich laboratoriów. Nowoczesny system informatyczny jakim jest Patomofolog, szczyci się tym, że minimalizuje wszylkie przestoje międzyprodukcyjne. Dzięki temu, laboratorium zyskuje czas na wykonanie dodatkowych badań w tym samym czasie i w ramach tych samych zasobów.

Jednym z elementów zajmujących czas jest wprowadzanie badań do systemu informatycznego. Patomorfolog znalazł na to sposób.

 

W ramach systemu internetowego (moduł WEB) system daje lekarzom możliwość zlecania badań przez internet. Lekarz wypełniając formularz na stronie internetowej podaje podstawowe dane pacjenta jak: imię, nazwisko, pesel, datę urodzenia, pobrania materiału i opcjonalnie adres. W zależności od rodzaju skierowania podaje również odpowiednie rozpoznanie kliniczne. Jeżeli laboratorium oferuje, lekarz ma możliwość zamówienia badań dodatkowych.

 

W przypadku gdy lekarz (użytkownik) pracuje w kilku zozach, lub użytkownikiem jest np. sekretarka medyczna, użytkownik ma do wyboru listę lekarzy i zozów kierujących na badanie.

 

Wpisane skierowania widoczne są dla użytkownika w zestawieniu, gdzie dostępny jest również status informujący co się z danym skierowaniem dzieje (czeka na dostawę materiału / wykonane itp).

 

Skierowanie w momencie wpisania otrzymuje numer, który pozostaje niezmienny w systemie a lekarz może oznaczyć preparat tym właśnie numerem oszczędzając sobie i pracownikom laboratorium dodatkowy czas. System skierowań może zostać również wyposażony w drukarkę kodów kreskowych, gdzięki czemu lekarz może okleić materiał etykietą z potrzebnymi danymi.

 

Istnieje również możliwość wydruku formularza skierowania z dodatkowymi polami dla screenerów i patologów na zapisanie rozpoznania.

 

W momencie wpływu materiału do laboratorium, pracownik importuje badanie przejmując wszystkie wpisane dane bez konieczności wpisywania czegokolwiek.

 

Skierowanie na badanie cytologii ginekologicznej Skierowanie na badanie cytologiczne i histopatologiczne Lista skierowan na badania patomorfologiczne

Klienci o Patomorfologu

natychmiastowy-dostep-do-analiz.png